• Güneş Enerjisi

Güneş Enerjisi

Mühendislik, Ürün Tedariği ve Uygulama  

Dünyamızda ve ülkemizde potansiyel enerji üretim kaynaklarının azalması ve ekonomik büyüme ile enerji ihtiyacının sürekli artması sonucu enerji tasarrufu ve yenilenebilir enerjiler konusunda çalışmaları hızlandırmaktadır. 

İpekler Enerji olarak, lisanslı veya lisanssız, çatı üstü veya arazi uygulamaları konusunda projelerinizde A’dan Z’ye anahtar teslimi çözümler sunmaktayız.

Elektrik üretiminde en önemli kriter verimliliktir. Kurulan sistem minimum 25 yıl boyunca verimli elektrik üretebilmelidir. Bu nedenle atılan her adım önemlidir.

Mühendislik

Solar sistem tasarımında uzmanlık ve tecrübe önemlidir. Deneyimli kadrolarımızla sunmuş olduğumuz üst düzey mühendislik hizmeti sayesinde en iyi verimi almanızı sağlıyoruz.

Ürün Tedariği

Seçmiş olduğumuz dayanımı yüksek, garantili ve kaliteli ürünler ile doğru çalışan bir sistem tasarlıyor ve uyguluyoruz. 

Uygulama

Firmamız bünyesinde uzman mühendis, tekniker ve teknisyenlerimizle 26 yıllık deneyimimiz sayesinde sorunsuz çalışan güvenilir sistemleri uyguluyor ve devreye alıyoruz.

Ön Fizibilite, Bağlantı Onayı ve Tedaş Kabul İşlemleri  

Projenin tüm fizibilite, teknik onay ve kabul işlemleri tarafımızca tamamlanarak devreye alınır.

GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ PROJELENDİRME

·         Başvuru danışmanlığı kapsamında aşağıdaki ilgili belgelerin, formların ve izinlerin alınması,

·         Bağlantı yapılacak noktanın uygunluğunun tespit edilmesi (hattın bağlı olduğu kapasitenin kontrol edilmesi, kapasite durumuna göre süreç belirlenmesi),

·         Bağlantı yapılacak nokta için optimize edilmiş çözümlerin sunulması,

Başvuru için istenen belgeler;

1.      Bağlantı görüşü için başvuru dilekçesi

2.      İlgili tüketim tesisine ait abonelik bilgileri

3.      Bağlantı görüşü için başvuru ücretinin yatırıldığına dair dekont

4.      Üretim tesisinin kurulacağı yere ait sahiplik belgesi

5.      Üretim tesisinin yapılması planlanan yere ait harita / kroki

6.      Üretim tesisine ait elektrik tek hat şeması

7.      Lisanssız Elektrik Üretimi Bağlantı Başvuru Formu

8.      Üretim tesisine ait ÇED (Çevresel Etki Değerlendirilmesi) raporu

9.      Teknik Değerlendirme Formu

·         Projenin uygulanacağı alanın bağlı olduğu belediyeden alınacak olan GES uygundur yazısı ve konstrüksiyon statik onay idari izinlerini almak için gerekli hesap ve paftaların hazırlanıp ilgili kuruma teslim edilmesi.

·         Lisanssız Enerji Üretim Yönetmeliği, İç Tesisler Yönetmeliği ve ilgili diğer yönetmelikler çerçevesinde idari izinler, hesaplar ve paftaları içeren proje dosyasının oluşturularak TEDAŞ Genel Müdürlüğü’ne onaylatılması ve sistemin kabulü.

İpekler Enerji her projesinde talebiniz doğrultusunda tüm proje süreçlerinizi yönetmektedir. Bu süreç; tüm elektrik ve inşaat hesaplarının gerçekleştirilmesi, kurulacak yerle iligli başvuru belgelerinin hazırlanması, başvuracak yatırımcı bilgilerinin tedarik ve yönetimi, TEDAŞ’a bu belgelerin istenen formatta teslim edilmesi, sonuçların takibi ve gerekli olan proje hesap revizyon taleplerinin gerçekleştirilmesi, tüm onay işlemlerinin alınması süreçlerini kapsamaktadır.

Güneş Enerjisi sistemi ciddi bir yatırımdır. Bu yatırımınızın doğru bir şekilde çalışması ve size kazanç sağlayabilmesine devam edebilmesi için bakım ve onarım desteği almanız çok önemlidir.

Sistemin faydalı ömür süresi 25 yıldır ve 25 yıl boyunca açık havada kalacağı, yazın aşırı sıcak ve kışın aşırı soğuktan etkilenmemesi için yıllık bakımları düzenli yapılması gerekmektedir.

  •          Test ve Kontroller
  •           PV Temizliği
  •           Mekanik Kontrol
  •           Akım ve Gerilim Ölçümü
  •           Topraklama Ölçümü